SEARCH
Phone orders. Call: 877.567.BOOK
773.282.4222
Browse
SZALENSTWO STALINA
Constantine Pleshakov Wydawnictwo: Magnum, 2005 Strony / Pages: 294, oprawa miękka ISBN: 83-89656-14-0
List price: $27.95(Save 15% off)Online price: $23.76
Wstrząsająca relacja o niemieckiej inwazji na Związek Radziecki, ukazująca z nowej perspektywy tragiczne dni czerwca 1941 roku. Autor wykorzystał odtajnione w ostatnich latach w Rosji dokumenty m.in. Politbiura, Sztabu Generalnego NKWD, depesze dyplomatów, a także autentyczne pamiętniki i notatki radzieckich dowódców oraz dygnitarzy państwowych.

Pleshakov, autor znakomitych, świetnie napisanych książek na temat radzieckiej polityki zagranicznej i wojny rosyjsko-japońskiej 1904 roku, prezentuje czytelnikom dobrze udokumentowaną i fascynującą opowieść o największym błędzie Stalina i szoku pierwszych dni Barbarossy. Simon Sebag Montefioreautor książek "Stalin. Dwór czerwonego cara" i "Książę Potiomkin"

Żywa relacja o jednym z najbardziej dramatycznych epizodów we współczesnej historii. Pleshakov wie, jak snuć opowieść, a jego portret Stalina, oparty na nowych materiałach z archiwów rosyjskich, jest wstrząsającym studium kolosalnej niekompetencji. Joseph J. Ellisautor książki "His Excellency: George Washington", laureat Nagrody Pulitzera