SEARCH
Phone orders. Call: 877.567.BOOK
773.282.4222
Browse
DZIECKO
Od pierwszych dni zycia do wieku przedszkolnego
Carol Cooper Pascal Strony / Pages: 240, twarda oprawa ISBN: 83-7304-644-5
List price: $19.95(Save 50% off)Online price: $9.98
Rozwój dziecka od narodzin do dojrzałości dokonuje się zgodnie z kolejnym etapami, które pozostają w ścisłym ze sobą powiązaniu i dają się porównać do odrębnych rozdziałów tej samej opowieści... stwierdził niegdyś francuski humanista i psycholog Maurice Debesse.

Bogato ilustrowana książka "Dziecko. Od pierwszych dni życia do wieku przedszkolnego" to przewodnik po pierwszych pięciu latach życia dziecka, okresu najważniejszego tak z punktu widzenia rodziców, jak i maleństwa. Formuła poradnika opiera się na pytaniach i praktycznych, klarownych odpowiedziach, opracowanych przez profesjonalistkę w swojej dziedzinie dr Carol Cooper, praktykującego lekarza i matkę trójki dzieci. Przedstawia ona skomplikowane osiągnięcia medycyny w przejrzysty i zrozumiały sposób oraz udziela rad dotyczących tak praktycznych kwestii, jak codzienna pielęgnacja, karmienie i odżywianie oraz sen.

Dużo uwagi poświęcono również poszczególnym etapom rozwoju dziecka, zdrowiu, dyscyplinie i wychowaniu. Książka ma niezwykle przejrzysty układ odpowiadający fazom rozwoju dziecka. Podzielona jest na 9 rozdziałów oznaczonych różnymi kolorami: noworodek w domu, karmienie i odżywianie dzieci, sen, codzienna pielęgnacja, płacz dziecka, rozwój dziecka, wychowanie, życie rodzinne, zdrowie dziecka. Całość uzupełniają liczne ilustracje, fotografie, rysunki i wykresy.

Dzięki tej książce żaden z rodziców nie zagubi się w gąszczu informacji. Sprawdzone rady i wskazówki zebrane w przyjemnej dla czytelnika formie staną się praktycznym drogowskazem. Dzięki tej książce każdy rodzic pozbędzie się niepokoju, którego przyczyną pozostaje najczęściej niewiedza. Z poradnikiem w ręku będzie mógł świadomie i pewnie pokonywać problemy czyhające w kolejnych etapach rozwoju dziecka. Okres od pierwszych dni życia do wieku przedszkolnego stanie się nie tylko ważnym, ale również pełnym harmonii i piękna etapem w rozwoju dziecka.