SEARCH
Phone orders. Call: 877.567.BOOK
773.282.4222
Browse
Tajemnice przyrody 5 Zeszyt cwiczen Czesc 1 Szkola podstawowa
Various Authors Nowa Era, 2014 Strony / Pages: 100, miękka oprawa ISBN: 978-83-267-1106-0
List price: $3.95(Save 50% off)Online price: $1.98
Zeszyt ćwiczeń „Tajemnice przyrody 5” jest w pełni skorelowany z podręcznikiem wydawnictwa Nowa Era, przeznaczonym do nauki przyrody w piątej klasie szkoły podstawowej. Autorami publikacji są Jolanta Golanko, Dominik Marszał i Urszula Moździerz.

Zeszyt został opracowany w taki sposób, by uczeń samodzielnie rozwiązywał ćwiczenia, jednocześnie powtarzając i utrwalając wiedzę oraz doskonaląc swoje umiejętności. Zadania są bardzo różnorodne, przez co dziecko nie traci zainteresowania zagadnieniami, a ich wykonywanie traktuje jako zabawę. Połączenie walorów edukacyjnych z elementami gier sprzyja łatwemu zapamiętywaniu informacji, które są niezbędne na egzaminie na zakończenie 6 klasy.

Podział ćwiczeń ze względu na ich funkcje:
• zadania z atlasem wyrabiające umiejętność czytania map i analizy informacji
• zadania z tekstami źródłowymi doskonalące umiejętność czytania ze zrozumieniem i wychwytywania ważnych informacji
• zadania podsumowujące mające na celu systematyczne powtarzanie i utrwalanie wiedzy
• zadania „Spójrz na to inaczej” rozwijające kreatywność i wyobraźnię ucznia

Dodatkową atrakcją dla ucznia jest możliwość zaprojektowania okładki z wykorzystaniem dołączonych naklejek, własnych zdjęć lub rysunków.

Seria „Tajemnice przyrody” od początku przygotowuje uczniów do egzaminu na zakończenie szkoły podstawowej. Zawiera zadania o zróżnicowanym stopniu trudności, ułatwiając nauczycielom przystosowanie toku nauczania do poziomu klasy.