SEARCH
Phone orders. Call: 877.567.BOOK
773.282.4222
Browse
Internet rzeczy
Budowa sieci z wykorzystaniem technologii webowych i Raspberry Pi
Dominique Guinard, Vlad Trifa Wydawnictwo Helion, 2017 Strony / Pages: 384, miękka oprawa ISBN: 978-83-283-2968-3
List price: $39.95(Save 15% off)Online price: $33.96
Internet rzeczy (IoT) przynosi kolejną technologiczną rewolucję: oto coraz więcej przedmiotów, także sprzętów codziennego użytku, dzięki wbudowanym czujnikom i dostępowi do sieci może komunikować się z człowiekiem i z innymi przedmiotami. Możliwości takiej sieci są niewyobrażalne. Inżynierowie, którzy zajmują się tą koncepcją, rozwijają wiele różnych standardów mających służyć integracji IoT.
Okazuje się jednak, że w chaosie konkurujących rozwiązań brakuje spojrzenia na internet rzeczy z nieco szerszej perspektywy, która pozwoliłaby na opracowanie pragmatycznej i strukturalnej metodologii tworzenia urządzeń i usług IoT.

Niniejszą książkę napisano dla osób, które zaczynają swoją przygodę z internetem rzeczy. Zawarto tu informacje niezbędne do tworzenia prototypów urządzeń, produktów i aplikacji z wykorzystaniem infrastruktury WWW. Przedstawiono obszerne wprowadzenie w zagadnienia dotyczące internetu rzeczy. Znalazły się tu informacje o urządzeniach, czujnikach, standardach i potrzebnych narzędziach. Szczególnie dokładnie przedstawiono instrumentarium niezbędne do budowania WWW rzeczy — czyli warstwy aplikacji internetu rzeczy. Książka ta pozwoli na zrozumienie problemów dzisiejszego internetu rzeczy, poznanie dostępnych technik i ich wykorzystywanie.

W tej książce znajdziesz między innymi:
  • omówienie koncepcji WWW rzeczy i internetu rzeczy,
  • sposoby wykorzystanie Node.js do implementacji WWW rzeczy,
  • kwestie związane ze stosowaniem protokołu HTTP oraz API typu RESTful,
  • charakterystykę poszczególnych warstw architektury WWW rzeczy,
  • metody integracji BeagleBone, Intel Edison oraz Arduino z internetem rzeczy.
Internet rzeczy: fascynująca przyszłość, która zaczyna się dziś!