SEARCH
Phone orders. Call: 877.567.BOOK
773.282.4222
Browse
Mozg rzadzi Twoj niezastapiony narzad
Kaja Nordengen Marginesy, 2018 Strony / Pages: 240, twarda oprawa ISBN: 978-83-65780-84-3
List price: $29.95(Save 15% off)Online price: $25.46
Od dłuższego czasu wśród wielu ludzi panuje popularny stereotyp, że człowiek do codziennego funkcjonowania wykorzystuje zaledwie około dziesięciu procent całego potencjału i możliwości swojego mózgu. Czy faktycznie tak jest w rzeczywistości? Co w takim razie z całą resztą? Czy istnieje jakiś sposób, aby uaktywnić te partie mózgu, które przez większość czasu pozostają niejako uśpione? Na te i inne pytania na temat najbardziej chyba intrygującego i tajemniczego organu ludzkiego ciała odpowiada w swojej fascynującej książce „Mózg rządzi. Twój niezastąpiony narząd” neurobiolożka Kaja Nordengen.

Mózg to główny narząd ośrodkowego układu nerwowego, czyli innymi słowy centrum dowodzenia ludzkiego organizmu. Oczywistym jest fakt, że bez sprawnego mózgu przeżycie człowieka jest po prostu niemożliwe. Zarządza on wszelkimi funkcjami i procesami zachodzącymi w ciele, takimi jak odbieranie zewnętrznych i wewnętrznych bodźców, regulacja działania narządów, temperatury ciała i wiele, wiele innych. Bez mózgu nie dałoby się analizować informacji, które odbierają zmysły, czy choćby poruszać się.

Ale czy ludzki mózg jest tylko skomplikowaną strukturą zbudowaną z tkanki nerwowej, działającą dzięki przewodzeniu impulsów elektrycznych, czy jest może czymś znacznie więcej? Czy jest to miejsce, gdzie skrywa się ludzka dusza? Tego wszystkiego dowiesz się, gdy sięgniesz po „Mózg rządzi. Twój niezastąpiony narząd” Kai Nordengen. Norweska lekarka i wykładowczyni z Uniwersytetu w Oslo w prosty, przystępny dla laika, a jednocześnie humorystyczny sposób objaśnia czytelnikom, jak działa mózg.

Nordengen w swojej bestsellerowej publikacji tłumaczy, że to właśnie od mózgu zależy, kim i jacy jesteśmy. Narząd ten decyduje o cechach naszej osobowości i emocjach, jakie odczuwamy. Dzięki mózgowi jesteśmy w stanie nawiązać kontakt z innymi ludźmi – od przekazywania i rozumienia informacji, przez wyczuwanie w wypowiedzi humoru lub ironii, aż po wyciąganie z niej niewypowiedzianych podtekstów i umiejętność czytania między wierszami. Gdyby ludzki mózg nie rozwinął się do takiego stopnia, na jakim się obecnie znajduje, nie umielibyśmy myśleć abstrakcyjnie, kalkulować ryzyka, uczyć się, zapamiętywać, podejmować decyzji czy interpretować komunikatów ze środowiska.

Organ ten od zawsze fascynował i wciąż fascynuje kolejne pokolenia lekarzy i naukowców, do których należy także norweska neurobiolog. Kaja Nordengen już podczas studiów medycznych zainteresowała się tym, w jaki sposób komórki tkanki nerwowej komunikują się między sobą i właśnie dziedzinie neurologii i neurobiologii postanowiła poświęcić swoją karierę naukową. Po tym jak zwieńczyła swoje studia pracą doktorską, postanowiła podzielić się swoją pasją i wiedzą również z tymi, którzy na co dzień nie mają nic wspólnego z medycyną. Książka „Mózg rządzi. Twój niezastąpiony narząd” osiągnęła status absolutnego bestselleru w Norwegii, a następnie w kilkunastu innych krajach świata. Teraz również polscy czytelnicy mogą dowiedzieć się mnóstwa fascynujących rzeczy o jedynym organie, w którym skrywa się tożsamość każdego człowieka.

Ilustracje do książki „Mózg rządzi. Twój niezastąpiony narząd” wykonała siostra autorki, Guro Norgdengen
Inne tytuly / Other titles
Mozg cwiczy czyli jak utrzymac umysl w dobrej formie Kaja Nordengen Marginesy, 2019 Strony / Pages: 256, twarda oprawa ISBN: 978-83-6614-069-1
List price: $29.95(Save 15% off)Online price: $25.46